Cobra 33

 

Sagitta

Cobra 33 Sagitta

Cobra 33 „Sagitta”

Jacht Cobra 33- to nowoczesny crusier – jacht turystyczno-regatowy,noszący cechy typowej,wygodnej jednostki turystycznej,lecz o wyraźnym sportowym charakterze.Udany jacht znanego konstruktora Andrzeja Skrzata-autora takich jachtów jak seria Tang, poczynając od Tanga 720,730,760,780 a kończąc na Tangach 30 i 33.Jacht Cobra 33 według założeń Andrzeja Skrzata ma szansę, by być zaliczanym do największych i najszybszych mazurskich jachtów żaglowych.Dane techniczne jachtu Cobra 33; długość wodnicy, smukłość jachtu w części dziobowej,szerokość rufy- zapowiadają zarówno dobre walory nautyczne jak i bezpieczną żeglugę. Dlatego,biorąc pod uwagę te dane,uważamy jacht Cobra 33 jako jednostkę idealną do czarteru,zapewniającą wygodę na pokładzie, oraz ergonomię wnętrza dla załogi złożonej nawet z 9 osób.Prezentowany jacht Cobra 33 s/y „Sagitta”wyróżnia się szerokim,wygodnym kokpitem,który bez trudu pomieści załogę w czasie żeglugi,a na postoju bez problemu pozwoli przyjmować na pokładzie gości z zaprzyjaźnionych jachtów.

Opis wyposażenia Cobra 33 s/y „Sagitta”

Projektując jacht i jego wyposażenie położono nacisk na zwiększenie bezpieczeństwa i wygody użytkowników.Wychodząc z założenia,że żeglarstwo nie jest tylko domeną ludzi młodych i sprawnych fizycznie,nie zapomniano o specyficznych potrzebach żeglarzy starszych wiekiem oraz dzieci.Dla tej grupy użytkowników pomyślano o składanej teleskopowej drabince dziobowej ułatwiającej komunikację w przypadku cumowania dziobem do pomostu.Na rufie zamontowano drabinkę składaną kąpielową oraz stopień rufowy ułatwiający wejście na jacht w przypadku cumowania rufą.Również z myślą o tych osobach wyposażono zejściówkę (schodnię z pokładu do wnętrza jednostki) w handrelingi,oraz wiele praktycznych dodatków o których zapomina większość firm czarterowych.Jako typowy przykład można podać specjalne miejsce do przechowywania elementów ” sztorcklapy”,blokady drzwi do kabin w pozycji otwartej.Prezentowany jacht Cobra 33 s/y „Sagitta” posiada we wnętrzu 3 dwuosobowe kabiny sypialne zamykane,2 koje stałe w obszernej messie oraz jedną „dokładkę”. Aby uprzyjemnić załodze czarter- w messie zainstalowano radio z głośnikami,oraz monitor telewizyjny. Zamykane pomieszczenie sanitarne zawiera umywalkę oraz zamontowane tam jest WC morskie(elektryczna morska toaleta)Na jachcie Cobra 33 zamontowano 100 litrowy zbiornik wody pitnej.Wlew do zbiornika wody znajduje się na pokładzie w części dziobowej.Pobór wody możliwy jest zarówno w kabinie sanitarnej, jak i w kambuzie.Kambuz wyposażony jest w kuchenkę gazową dwupalnikową,lodówkę elektryczną,zlewozmywak oraz zastawę ,naczynia,garnki i sztućce dla 9 osobowej załogi.Na jachcie w kambuzie i toalecie jest gorąca woda.W porcie wodę grzeje bojler elektryczny-w czasie rejsu silnik.Jacht Cobra 33 s/y „Sagitta” posiada ogrzewanie każdej kabiny. Typ tego ogrzewania to webasto Eberspacher 4kW Airtronic.

Aby poprawić manewrowość w ciasnych mazurskich portach, Cobra 33 została wyposażona w elektryczny ster strumieniowy i długość tej łodzi nie straszy już żeglarzy.Stawianie masztu przestało być problemem, gdy na jachcie zainstalowano kabestan elektryczny.Szerokość kokpitu w części rufowej umożliwia na postoju montowanie stolika kokpitowego,stabilnego- bo na dwóch nogach.

Skuteczną wentylację każdej kabiny zapewniają otwierane luki zaopatrzone w moskitiery oraz mnóstwo kratek wentylacyjnych.

Napęd jachtu Cobra 33 s/y „Sagitta”

Głównym napędem jednostki Cobra 33 są żagle:Grot o powierzchnia 28 metrów kwadratowych i Fok na sztywnym sztagu o powierzchni ponad 20 metrów kwadratowych z osłoną UV. Jacht posiada 11,5 metrowy maszt aluminiowy,anodowany- olinowany w układzie 7/8.Grot ma możliwość refowania-2 refbanty.Grot klarowany jest do leasy jacka.

Pomocniczą jednostkę napędową jachtu Cobra 33 s/y „Sagitta” stanowi niezawodny i oszczędny silnik wysokoprężny.Silnik ten to diesel marki Yanmar 15 kM. Zamontowany jest pod poziomem kokpitu i cała jego instalacja poprowadzona jest tak,by do kabiny nie przedostawał się nadmierny hałas, oraz zapachy.Osiągnięto ten efekt dzięki wygłuszeniu i uszczelnieniu komory, w której zamontowany jest silnik.Na stanowisku sternika znajduje się panel sterowy,zaopatrzony w zegary silnikowe.Na jachcie Cobra 33 s/y „Sagitta” zamontowana jest też echosonda.Manetka silnika znajduje się z prawej strony,przy prawej ręce sternika.Pod kątem czarteru zainstalowano na jachcie oświetlenie nawigacyjne nocne.Również chcąc uprzyjemnić załogom czarter – wyposażono jacht Cobra 33 s/y „Sagitta” w oświetlenie nocne kokpitu.Zejściówkę osłania składana szprycbuda.Reasumując :staramy się by czarter, w którym uczestniczą nasze jachty, był przyjemny , przyjazny i bezpieczny dla załóg.Jachty nasze przed każdym sezonem poddawane są wielu zabiegom pielęgnacyjnym, po to by utrzymać nienaganny stan-tak by pozytywne wspomnienie minionego czarteru powodowało chęć zamówienia następnego czarteru obejmującego jachty naszej firmy. Cobra 33 posiada ubezpieczenie. Jachty firmy JAZCZARTER

 

Wyposażenie jachtu
Pokład

*Profesjonalny podwójny sztorm reling

*Kosz dziobowy, kosze rufowe

*”Kaczy dziób” z wieszakiem kotwicy głównej (Delta 10kg)

*Drabinka dziobowa

*Drabinka rufowa kąpielowa

*Leasy Jack

*Sztywny sztag

*KABESTAN ELEKTRYCZNY do stawiania masztu i podnoszenia miecza

*Kabestany samoknagujące Harken

*Stopery fałowe potrójne szt. 2

*Panel sterowniczy z pulpitem przyrządów i zegarów silnikowych oraz manetką silnika

*Panel echosondy

*Panel intuicyjny dziobowego steru strumieniowego

*Lampy nawigacyjne pozwalające na żeglugę w nocy

*Koło sterowe (szturwał)

*Ławka sternika

*Prysznic kokpitowy

*Luki pokładowe otwierane szt 4

*Wywietrzniki pokładowe (kambuz,kabina WC)

*Brama podwójna do stawiania masztu ze zbloczem.

*Podświetlany stolik kokpitowy (na dwóch nogach)

*Bimini z dwuczęściowym tentem

*Szpryc buda ochraniające sektor zejściówki

*Wieszak na kotwicę rufową manewrową

*Wieszaki na bosak i wiosło pychowe

*Wieszaki na napoje

*Praktyczne organizery fałowe

*Flagsztok z banderką

*2 kotwice 10kg główna + 8kg manewrowa

*4 odbijacze

WNĘTRZE JACHTU

*Ogrzewanie typu Eberspacher z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do kabin jachtu

*Kuchenka gazowa dwupalnikowa

*Instalacja wody pitnej kambuz + kabina sanitarna

*Wskaźnik poziomu wody w tanku

*Instalacja elektryczna – oświetlenie we wszystkich kabinach jachtu

* 4 akumulatory

*Gniazdo prądowe 230V

*Gniazdo prądowe 12 V

*Wskaźnik naładowania akumulatorów

*Tablica instalacji 12 V 8 obwodowa

*Podłoga laminowana

*Bojler z grzałką 230V w porcie – podczas rejsu silnik grzeje wodę

*Silnik diesel Yanmar 15 kM z elektrycznym rozruchem oraz alternatorem

*Kamizelki ratunkowe dla wszystkich członków załogi

*Pełne wyposażenie kambuza dla 9 osób

Dane techniczne
Długość 9,93

Szerokość 3,33

Zanurzenie min/max 0,45/1,70

Max ilość koi 9

Kabiny sypialne 3

Wys. messa 1,85

Wys. masztu 11,5

Pow. Żagli:

Grot 28 m2

Fok 20m2

Silnik Diesel Yanmar 15 KM

Cennik czarteru
do 30.04 400 zł za dobę

od 30.04 do 03.05 600 zł za dobę

od 03.05 do 10.06 430 zł za dobę

od 10.06 do 14.06 680 zł za dobę

od 14.06 do 27.06 600 zł za dobę

od 27.06 do 11.07 620 zł za dobę

od 11.07 do 15.08 670 zł za dobę

od 15.08 do 22.08 620 zł za dobę

od 22.08 do 29.08 570 zł za dobę

po 29.08 400 zł za dobę

Wielkie jeziora mazurskie

Zastanawiasz się, który jacht wybrać na swój czarter po Mazurach?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 601 794 890

Aby zarezerwować jacht: wypełnij Formularz rezerwacji na stronie głównej.

Piękna Góra, koło Giżycka

Port Gospodarstwa Rybackiego, miejsce stacjonowania jednostek

Telefony kontaktowe

+48 601 794 890

(0 62) 753 19 79

Email

biuro@jazczarter.pl
Translate »
error: