Cobra 33 „Sagitta”

W ofercie naszej Firmy posiadamy 2 jednostki Cobra 33. Różnią się one drobnymi szczegółami, które uwidocznione są w wykazie wyposażenia poszczególnych jachtów i w poniższym opisie.

Opis jachtów Cobra 33

Opis jachtów Cobra 33

Cobra 33 „Sagitta” i Cobra 33 „Nordship”

Jacht Cobra 33- to nowoczesny cruiser – jacht turystyczno-regatowy, noszący cechy typowej, wygodnej jednostki turystycznej, lecz o wyraźnym sportowym charakterze. Udany jacht znanego konstruktora Andrzeja Skrzata-autora takich jachtów jak seria Tang, poczynając od Tanga 720,730,760,780, a kończąc na Tangach 30 i 33. Jacht Cobra 33 według założeń Andrzeja Skrzata ma szansę, by być zaliczanym do największych i najszybszych mazurskich jachtów żaglowych. Dane techniczne jachtu Cobra 33; długość wodnicy, smukłość jachtu w części dziobowej, szerokość rufy- zapowiadają zarówno dobre walory nautyczne jak i bezpieczną żeglugę. Dlatego, biorąc pod uwagę te dane, uważamy jacht Cobra 33 jako jednostkę idealną do czarteru, zapewniającą wygodę na pokładzie oraz ergonomię wnętrza dla załogi złożonej nawet z 9 osób. Prezentowane jachty Cobra 33 s/y „Sagitta” i „Nordship” wyróżniają się szerokim, wygodnym kokpitem, który bez trudu pomieści załogę w czasie żeglugi, a na postoju bez problemu pozwoli przyjmować na pokładzie gości z zaprzyjaźnionych jachtów.

Opis wyposażenia Cobra 33 s/y „Sagitta” i Cobra 33 s/y „Nordship”

Projektując te jachty i ich wyposażenie położono nacisk na zwiększenie bezpieczeństwa i wygody użytkowników. Wychodząc z założenia, że żeglarstwo nie jest tylko domeną ludzi młodych i sprawnych fizycznie, nie zapomniano o specyficznych potrzebach żeglarzy starszych wiekiem oraz dzieci. Dla tej grupy użytkowników pomyślano o składanych teleskopowych drabinkach dziobowych ułatwiających komunikację w przypadku cumowania dziobem do pomostu. Na rufach zamontowano drabinki składane kąpielowe oraz stopnie rufowe ułatwiające wejście na jacht w przypadku cumowania rufą. Również z myślą o tych osobach wyposażono zejściówki (schodnię z pokładu do wnętrza jednostki) w handrelingi oraz wiele praktycznych dodatków o których zapomina większość firm czarterowych. Jako typowy przykład można podać specjalne miejsce do przechowywania elementów ” sztorcklapy”, blokady drzwi do kabin w pozycji otwartej. Prezentowane jachty Cobra 33 s/y „Sagitta” i Cobra 33 „Nordship” posiadają we wnętrzu 3 dwuosobowe kabiny sypialne zamykane, 2 koje stałe w obszernej messie oraz jedną „dokładkę”. Aby uprzyjemnić załodze czarter- w mesach zainstalowano radio z głośnikami oraz monitor telewizyjny. Zamykane pomieszczenia sanitarne zawierają umywalki oraz zamontowane są tam WC morskie (elektryczna morska toaleta). Na jachcie Cobra 33 zamontowano zbiornik wody pitnej. Wlew do zbiornika wody znajduje się na pokładzie w części dziobowej. Pobór wody możliwy jest zarówno w kabinie sanitarnej, jak i w kambuzie. Kambuz wyposażony jest w kuchenkę gazową dwupalnikową, lodówkę, zlewozmywak oraz zastawę: naczynia, garnki i sztućce dla 9 osobowej załogi. Na jachcie w kambuzie i toalecie jest gorąca woda. W porcie wodę grzeje bojler elektryczny-w czasie rejsu silnik. Jachty Cobra 33 s/y „Sagitta” oraz Cobra 33 „Nordship” posiadają ogrzewanie każdej kabiny. Typ tego ogrzewania to webasto Eberspacher 4kW Airtronic.

Aby poprawić manewrowość w ciasnych mazurskich portach, Cobra 33 została wyposażona w elektryczny ster strumieniowy i długość tej łodzi nie straszy już żeglarzy. Stawianie masztu przestało być problemem, gdy na jachtach zainstalowano kabestany elektryczne. Na naszych jachtach zamontowano stacjonarne stoliki kokpitowe, które posiadają wewnętrzną półkę pozwalającą bezpiecznie schować małe osobiste rzeczy podczas pływania.

Skuteczną wentylację każdej kabiny zapewniają otwierane luki zaopatrzone w moskitiery oraz mnóstwo kratek wentylacyjnych.

Napęd jachtu Cobra 33 s/y „Sagitta” oraz jachtu Cobra 33 „Nordship”

Głównym napędem jednostki Cobra 33 są żagle: Grot o powierzchnia 28 metrów kwadratowych i Fok na sztywnym sztagu o powierzchni ponad 20 metrów kwadratowych z osłoną UV. Jachyt posiadają 11,5 metrowe maszty aluminiowe, anodowane- olinowane w układzie 7/8. Groty mają możliwość refowania-2 refbanty. Groty klarowane są do leasy jacka.

Pomocniczą jednostkę napędową jachtu Cobra 33 s/y „Sagitta” stanowi niezawodny i oszczędny silnik wysokoprężny. Silnik ten to diesel marki Yanmar 15 kM. W przypadku jachtu Cobra 33 s/y „Nordship”  jest to silnik diesel marki Sole Diesel 16kM. Zamontowane są pod poziomem kokpitu i cała ich instalacja poprowadzona jest tak, by do kabiny nie przedostawał się nadmierny hałas oraz zapachy. Osiągnięto ten efekt dzięki wygłuszeniu i uszczelnieniu komory, w której zamontowane są silniki. Na stanowisku sternika znajduje się panel sterowy, zaopatrzony w zegary silnikowe. Na jachtach Cobra 33 s/y „Sagitta” i Cobra 33 „Nordship” zamontowane są też echosondy. Manetki silników znajdują się z prawej strony, przy prawej ręce sternika. Pod kątem czarteru zainstalowano na jachtach oświetlenie nawigacyjne nocne. Również chcąc uprzyjemnić załogom czarter – wyposażono jacht Cobra 33  w oświetlenia nocne kokpitu. Zejściówki osłaniają składane szprycbudy.

Reasumując: staramy się by czarter, w którym uczestniczą nasze jachty, był przyjemny , przyjazny i bezpieczny dla załóg. Jachty nasze przed każdym sezonem poddawane są wielu zabiegom pielęgnacyjnym, po to by utrzymać nienaganny stan-tak by pozytywne wspomnienie minionego czarteru powodowało chęć zamówienia następnego czarteru obejmującego jachty naszej firmy. Cobra 33 posiada ubezpieczenie. Jachty firmy JAZCZARTER

Wyposażenie jachtów Cobra 33 "Sagitta" i Cobra 33 "Nordship"

Pokład

*Profesjonalny podwójny sztorm reling

*Kosz dziobowy, kosze rufowe

*”Kaczy dziób” z wieszakiem kotwicy głównej (Delta 10kg)

*Drabinka dziobowa

*Drabinka rufowa kąpielowa

*Leasy Jack

*Sztywny sztag

*KABESTAN ELEKTRYCZNY do stawiania masztu i podnoszenia miecza

*Kabestany samoknagujące Harken

*Stopery fałowe potrójne szt. 2

*Panel sterowniczy z pulpitem przyrządów i zegarów silnikowych oraz manetką silnika

*Panel echosondy

*Panel intuicyjny dziobowego steru strumieniowego

*Lampy nawigacyjne pozwalające na żeglugę w nocy

*Koło sterowe (szturwał)

*Ławka sternika

*Luki pokładowe otwierane szt 4

*Wywietrzniki pokładowe (kambuz, kabina WC)

*Brama podwójna do stawiania masztu ze zbloczem.

*Podświetlany stolik kokpitowy

*Bimini z dwuczęściowym tentem

*Szpryc buda ochraniające sektor zejściówki

*Wieszak na kotwicę rufową manewrową

*Wieszaki na bosak i wiosło pychowe

*Wieszaki na napoje

*Praktyczne organizery fałowe

*Flagsztok z banderką

*2 kotwice 10kg główna + 8kg manewrowa

*4 odbijacze

 

WNĘTRZE JACHTU

*Ogrzewanie typu Eberspacher z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do kabin jachtu

*Kuchenka gazowa dwupalnikowa

*Instalacja wody pitnej kambuz + kabina sanitarna

*Wskaźnik poziomu wody w tanku

*Instalacja elektryczna – oświetlenie we wszystkich kabinach jachtu

* 4 akumulatory

*Gniazdo prądowe 230V

*Gniazdo prądowe 12 V

*Wskaźnik naładowania akumulatorów

*Tablica instalacji 12 V 8 obwodowa

*Podłoga laminowana

*Bojler z grzałką 230V w porcie – podczas rejsu silnik grzeje wodę

*Silnik diesel Yanmar 15 kM (Sagitta) oraz Sole Diesel 16kM (Nordship) z elektrycznym rozruchem oraz alternatorem

*Kamizelki ratunkowe dla wszystkich członków załogi

*Pełne wyposażenie kambuza dla 9 osób

Dane techniczne

Dane techniczne jachtów Cobra 33 „Sagitta” i Cobra 33 „Nordship”

Długość 9,93

Szerokość 3,33

Zanurzenie min/max 0,45/1,70

Max ilość koi 9

Kabiny sypialne 3

Wys. messa 1,85

Wys. masztu 11,5

Pow. Żagli:

Grot 28 m2

Fok 20m2

Silnik Diesel Yanmar 15 KM („Sagitta”)

Silnik Sole Diesel 16kM („Nordship”)

Cennik czarteru

Cennik czarteru 2024

Cobra 33

do 30.04 – 450 zł za dobę

od 30.04 do 05.05 – 650 zł za dobę

od 05.05 do 29.05 – 480 zł za dobę

od 29.05 do 02.06 – 780 zł za dobę

od 02.06 do 15.06 – 650 zł za dobę

od 15.06 do 29.06 – 720 zł za dobę

od 29.06 do 13.07 – 750 zł za dobę

od 13.07 do 24.08 – 780 zł za dobę

od 24.08 do 31.08 – 720 zł za dobę

po 31.08 zł 500 zł za dobę

Sprawdź inne nasze jachty

Wielkie jeziora mazurskie

Zastanawiasz się, który jacht wybrać na swój czarter po Mazurach?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 601 794 890

Aby zarezerwować jacht: wypełnij Formularz rezerwacji na stronie głównej.

Piękna Góra, koło Giżycka

Port Gospodarstwa Rybackiego, miejsce stacjonowania jednostek

Translate »
error: