Najczęściej zadawane pytania

Osobom korzystającym z naszych usług pragniemy dostarczyć wszystkie niezbędne informacje, które wyjaśnią nurtujące zagadnienia oraz ułatwią czarterowanie jachtów w naszej, mieszczącej się w Giżycku na Mazurach, firmie. W tym celu postanowiliśmy zgromadzić najczęściej powtarzające się pytania i udzielić na nie odpowiedzi.

Czarterowanie jachtu

1. Jaki typ jachtu wybrać?

Posiadamy szeroką ofertę łodzi na wynajem, dzięki temu można wybrać model dostosowany do swoich umiejętności oraz potrzeb. Decydując się na konkretną jednostkę, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

Bardzo ważną kwestią jest liczebność załogi. Należy zwrócić uwagę na to, by liczba osób wybierających się w rejs była dostosowana do możliwości danej jednostki. Ważna jest także charakterystyka grupy, ponieważ inna jednostka sprawdzi się podczas urlopu z grupką przyjaciół, inna będzie doskonała na rodzinne wakacje lub romantyczny wypad we dwoje.

Ważną kwestię stanowią również oczekiwania osób biorących udział w rejsie. Doświadczeni żeglarze, którzy wybierają się w podróż sami lub w gronie znajomych, mogą wybrać np. jednostkę sportową, a osoby ceniące luksus, wynająć model hotelowy.
Wybór łodzi uzależniony jest również od kwoty, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej czarter.


2. Ile osób może przebywać na jachcie?

Na jachcie może przebywać tyle osób, ile znajduje się na nim koi. Ich liczba różni się w przypadku poszczególnych modeli.


3. Czy trzeba posiadać patent żeglarski, by skorzystać z oferty czarteru jachtu?

Chcąc wynająć jednostkę w naszej firmie, trzeba posiadać co najmniej patent żeglarza jachtowego.

Chociaż obsługa niektórych rodzajów żaglówek i motorówek nie wymaga uprawnień, w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz łodzi należących do naszej firmy, wprowadziliśmy takie wymagania wewnętrzne. Posiadany patent należy okazać przy odbiorze żaglówki lub łodzi motorowej.


4. Co ma wpływ na cenę czarteru?

Głównym czynnikiem, który definiuje cenę czarteru jest oczywiście wybrany model jachtu. Ważą rolę odgrywa jego klasa, wiek oraz wyposażenie. Kolejnym aspektem jest okres, w którym zamierza się skorzystać z oferty. W trakcie sezonu wakacyjnego lub weekendu majowego, kiedy popyt jest największy, ceny wynajmu są wyższe. Taniej można wynająć jednostkę przed lub po sezonie.


5. Czy wpłacenie kaucji jest konieczne?

Pobieranie kaucji jest powszechnie przyjętą praktyką, która pozwala uchronić firmę przed poniesieniem drobnych strat, których nie pokrywa ubezpieczenie, np. zgubieniem kapoka. Pobierana suma jest zależna od wynajmowanej jednostki oraz jej wyposażenia i zostaje zwrócona, jeśli sprzęt wróci do nas nieuszkodzony.


6. Czy konieczne jest wpłacenie zaliczki na wynajem?

Zaliczka jest niezbędna i stanowi standardową procedurę. Pełni ona funkcję potwierdzenia rezerwacji, która ma na celu ochronę firmy przed stratami w przypadku nagłej rezygnacji z usługi.


7. Czy posiadając patent, ale nie mając ukończonego 18 roku życia, można wyczarterować jacht?

Osoba, która nie ukończyła 18 roku życia, nie posiada zdolności wykonywania czynności prawnych, a co za tym idzie, nie może być stroną w umowie czarterowej. Wynajęcie przez nią jednostki jest niemożliwe.

Osoba niepełnoletnia posiadająca patent może prowadzić jednostkę wynajętą przez osobę pełnoletnią.


8. Co zrobić w razie awarii?

Należy jak najszybciej powiadomić firmę o zaistniałej sytuacji, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami podawanymi przez telefon.


9. O której godzinie można odebrać jacht i kiedy należy go zwrócić?

Zarówno godzina odbioru, jak i zwrotu jednostki, są ustalane wcześniej i znajdują się w treści umowy. W miarę naszych możliwości staramy się dostosować usługę do potrzeb Klientów. Należy jednak pamiętać, że jacht musi zostać wysprzątany po poprzednim czarterze oraz przygotowany do kolejnego. Po każdym rejsie dokonujemy przeglądu jednostki oraz upewniamy się, że jest w dobrym stanie, dlatego przygotowanie jej na godzinę poranną może być niewykonalne.


10.Co zabrać ze sobą na pokład?

Należy pamiętać o wyborze odpowiednich ubrań. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą rzeczy przeznaczone na cieplejsze oraz chłodniejsze dni. Chociaż wszyscy chcieliby, żeby podczas rejsu towarzyszyła im piękna pogoda, trzeba przygotować się także na pochmurne dni. Z tego powodu warto zabrać ze sobą ubranie przeciwdeszczowe. Przydatny będzie także ciepły sweter, który zapewni komfort podczas chłodnych wieczorów.

Niezbędnym wyposażeniem w trakcie upałów będzie czapka oraz okulary przeciwsłoneczne. W bagażu powinny znajdować się także ręczniki i przybory toaletowe, latarkę, komplet baterii, telefon komórkowy oraz przedmioty mające uprzyjemnić nam czas w trakcie rejsu.

Translate »
error: